Koronavirüse Yakalanan Hasta Sayısı 9217 Oldu!

T.C Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, birkaç saat önce yaptığı açıklamada Türkiye’deki güncel Coronavirus (Koronavirüs) vaka sayısını açıkladı.  Yaptığı açıklamaya göre gün içerisinde 1815 kişide virüs testinin pozitif çıktığı anlaşılıyor. Aynı zamanda 23 kişi de maalesef virüs dolayısıyla hayatını kaybetti..

Tüm dünyayı etkisi altına alarak yüksek krizlere yol açan koronavirüs salgını (nCOV19) ülkemizdeki vaka sayısını her gün katlayarak gidiyor. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, birkaç saat önce yaptığı açıklamada ülkede yeni 1815 virüs vakası ve 23 ölüm olduğunu belirtti. Bu şekilde ülkedeki toplam hasta sayısı 9217’a, ölü sayısı ise 131 kişiye ulaştı. Aynı zamanda ülkede toplam 105 kişi muhteşem doktorlarımız tarafından tedavi edilerek evlerine taburcu edildiler.

 

Covid – 19 Hakkında Kısa Bir Bilgi:

Son günlerde isminden sıkça bahsedilen bu Coronavirus (Koronavirüs – Covid – 19) nedir? Bu virüs, kendisinden aslında daha 1960’lı yılların başlarında bahsettirmiştir. Solunum, sindirim, boşaltım yollarını etkileyen bu virüs özellikle kış ve sonbahar aylarında kendisini belli etmektedir. İnsanlarda genellikle şiddetli ve ya orta düzeyde üst solunum yolları rahatsızlıklarına yol açmaktadır. Coronavirüs normalde %2-%5 oranında ölüm oranına sahip bir virüstür, yani yakalanan her kişiden ortalama 3’ü hayatını kaybetmektedir. Fakat virüsün mutasyona uğraması sayesinde çok yüksek düzeyde ölümcül bir hal almıştır ve şu an İtalya, İspanya dahil bir çok ülkeyi kasıp kavurmaktadır. Virüs genellikle viral yollarla bulaşsa da, nereden, hangi hayvandan ve ya kimden kaynaklandığı şu anlık gizemini korumakta. 2005 yılında yazılan “Kehanetler” kitabına göre önümüzdeki dönemlerde ısı ile ilgili bir tedavisi olacaktır ve gittikten 10 yıl sonra, yani 2030 yılında bir daha geri dönüp, ardından gizemli bir şekilde tedavisi ile birlikte ortadan kaybolacaktır. Bu da akıllarda virüsün önceden düşünülen, bilerek Dünyaya saçılan bir durum olduğunu akıllara getirmekte.

Sokağa Çıkma Yasağı: 

Birkaç gün öncesinde İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklama ile birlikte 65 yaş üstü yaşlılara ve kronik rahatsızlığı olan kişilere sokağa çıkma yasağı getirmişti. Bu risk grubu içerisinde olan yaşlıların ve rahatsızlığı olan şahısların bir süreliğine dışarı çıkmamalarını, evlerine misafir kabul etmemelerini şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu riskli ve zor günleri Allahın izniyle en kısa sürede, birlikte ve azmimizle atlatacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir