Samsung Galaxy A80 Genel Özellikleri

Samsung‘un nihayet Türkiye pazarına da getirdiği cep telefonu Samsung Galaxy A80 Türk kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Son yıllarda çıkardığı telefonlar ve kazandığı yüksek müşteri memnuniyetiyle bilinen Samsung‘dan biraz bahsedip telefonun genel özelliklerine ve alınıp alınmayacağına değinelim.

SAMSUNG:

Samsung 1938 yılında kurulan bir şirkettir. Şu an da elektronik ürünler üretip satsa da ilk kurulduğunda “Noodle” isimli Çin yemeğini üretiyordu. Elektronik üretime ise ilk kez 1970 yılında siyah beyaz TV, 1983 yılında masaüstü bilgisayar, 1985 yılında cep telefonu ve 1990 yılında ise ilk kez dizüstü bilgisayar üreterek başlamıştır. Günümüzde ise elektronik ürünleri ve ülkemizde en çok kullanılan cep telefonu markası olmasıyla öne çıkmaktadır.

Şimdi ise sizlere konumuz olan Samsung Galaxy A80 cep telefonunun genel özellikleri hakkında bilgi verelim.

6.7 inç ekran boyutu,
128 GB dahili depolama,
8 GB Ram,
3700 mAh batarya,
2.2 GHZ 8 çekirdekli işlemci,
85.76% ekran gövde oranı,
48 MP kamera,
1080×2400 Full HD ekran,
Hızlı şarj özelliği,
Parmak izi tarayıcı,
Yüz tanıması,
gibi orta, üst düzey telefon özelliklerini barındırmaktadır.

Şimdi sizlere Galaxy A80 telefonumuzun birkaç görselini gösterip telefon hakkında bilgi vermeye devam edelim.Samsung Galaxy A80 Genel Özellikleri, Alınmalı mı?

Görselde de gördüğünüz üzere bu telefonun diğer modellerden en büyük farkı kameranın kızaklı olması ve kenarda olmaması. Yani kamerayı istediğiniz zaman gizleyebilirsiniz.

Telefonun şu an Türkiye pazarındaki en ucuz fiyatı 4.149,00 TL. Kullanıcı yorumları ve piyasa araştırması yapıldığında bu fiyata daha iyi cihazlar alınabilir. Ancak Galaxy A80 üst düzey kamera performansı ve Samsung güvencesinde olduğundan ilgi duyulan cihazlar arasına girmiş durumda. Telefon ile yapılan test sonuçlarından da biraz bahsedip yazımızı noktalayalım.

TEST SONUÇLARI

Samsung Galaxy A80 Benchmark Test Sonuçları

4.000 TL ve üzeri fiyatlı bir cihaza göre hayal kırıklığı olan test sonuçlarını da tek bir görsel ile sizlere sunuyoruz.

Cihazın diğer Samsung cihazlardan farkı ve A ailesinin diğer telefonlarından en büyük farkı kameranın kızaklı olup gizlenmesi ve dönebilmesi. Eğer çok fotoğraf, video çekiyorsanız bu telefon tam size göre. Ancak daha çok oyun oynuyorsanız daha güçlü bir cihaz tercih etmelisiniz.

Samsung Galaxy A80 cihazını kısaca sizlere özetlediğimiz yazının sonuna geldik. Umarız sizlere yardımcı olabilmişizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir